REGIONAL RUGBY RESULTS October 1
- Details
- Created on Saturday, 01 October 2022 19:25
- Last Updated on Sunday, 02 October 2022 22:35
- Published on Saturday, 01 October 2022 19:25
- Written by SWSN rugby fixtures secretary
Regional 1 South West
Brixham 57 Drybrook 18
Camborne 78 Ivybridge 18
Lydney 15 Chew Valley 53
Okehampton 7 Devonport Services 21
Old Centralians 30 Exmouth 13
Weston-super-Mare 28 Launceston 26
Regional 2 South Central
Buckingham 0 Newbury Blues 49
Devizes 81 Swindon 5
Marlborough 81 Salisbury 5
Stow-on-the-Wold 41 Shipston on Stour 5
Tottonians 69 Reading 7
Witney 38 Grove 5
Regional 2 South West
Bridgwater & Albion 18 North Petherton 40
Chard 13 Newton Abbot 18
Sidmouth 24 St Austell 18
Truro 55 Teignmouth 31
Wadebridge Camels 40 Sherborne 12
Wellington 17 Crediton 43
Regional 2 Severn
Cheltenham 27 Gordano 19
Frome 24 Newent 30
Thornbury 20 Matson 26
Trowbridge 22 Keynsham 38
Winscombe 18 Chosen Hill Former Pupils 27
Counties 1 Southern South
Avonvale 34 Trowbridge II 17
Blandford vs Yeovil - postponed
Dorchester 27 Combe Down 5
Swanage & Wareham 49 Royal Wootton Bassett II 17
Walcot 32 North Dorset 23
Wimborne 111 Frome II 0
Counties 1 Western North
Avonmouth Old Boys 17 Chipping Sodbury 24
Barton Hill 61 Cheltenham North 26
Longlevens 56 Burnham-on-Sea 8
Midsomer Norton 46 Cleve 22
Nailsea & Backwell 15 Cinderford II 21
Old Bristolians 34 Clevedon 24
Counties 1 Western West
Bideford 14 Kingsbridge 12
Cullompton 37 Wiveliscombe 19
Pirates Amateurs 71 Falmouth 12
Plymstock Albion Oaks 47 Bude 21
Tiverton 54 Penryn 21
Topsham 76 Paignton 17
Counties 2 Cornwall
Bodmin 24 Helston 19
Newquay Hornets 17 Redruth II 10
Saltash 62 Liskeard-Looe 0
St Austell II 78 Hayle 0
St Ives 47 Illogan Park 10
Veor 67 Camborne SoM 7
Counties 2 Devon
Devonport Services II 24 Brixham II 22
Exmouth II 26 Exeter Saracens 28
Honiton 43 Barnstaple II 29
Ivybridge II 41 North Tawton 22
Torquay Athletic 15 Tavistock 34
Withycombe 19 South Molton 22
Counties 2 Gloucestershire North
Brockworth 23 Old Centralians II 19
Cheltenham Saracens 0 Coney Hill 67
Old Cryptians 25 Cirencester 10
Old Richians 20 Spartans (Gloucester) 18
Ross-on-Wye 40 Hucclecote 8
Smiths Rugby 18 Gordon League 13
Counties 2 Gloucestershire South
Berry Hill 17 Clifton II 47
Bream 15 Bristol Saracens 14
Drybrook II 7 Dings Crusaders II 48
Old Elizabethans 28 Frampton Cotterell 26
St Mary's Old Boys 38 Dursley 20
Whitehall 36 Lydney II 5
Counties 3 Gloucestershire North
Bredon Star 48 Fairford 7
Chosen Hill FP II 8 Stroud 50
Matson II 26 Gloucester Old Boys 17
Old Patesians 118 Cheltenham Civil Service 7
Tewkesbury 39 Norton 28
Widden Old Boys 42 Minchinhampton 5
Counties 3 Gloucestershire South
Ashley Down Old Boys 10 Broad Plain 13
Frampton Cotterell II 5 St Brendan's Old Boys 40
North Bristol vs Cotham Park - awarded to North Bristol
Old Colstonians 48 Old Bristolians II 7
Southmead vs Aretians - awarded to Southmead
United Bristol Hospitals 37 Bishopston 3
Counties 2 Somerset
Avon 30 Old Redcliffians II 33
Hornets II 68 Weston-s-Mare II 0
Taunton II 92 St Bernadettes Old Boys 5
Tor 5 Minehead Barbarians 44
Wells 27 Oldfield Old Boys 10
Yatton 24 Imperial 29
Counties 3 Somerset North
Chew Valley II 107 Midsomer Norton II 0
Clevedon II 0 Old Sulians 31
Gordano II 22 Winscombe II 7
Keynsham II 39 Bristol Harlequins 50
Oldfield Old Boys II 19 Nailsea & Backwell II 20
Stothert & Pitt 63 Bristol Telephone Area 0 (played Friday)
Counties 3 Somerset South
Castle Cary vs Wells II- awarded to Castle Cary
Huish Tigers 38 Hornets III 17
North Petherton II 14 Bridgwater & Albion II 15
Somerton 17 Morganians 15
Wiveliscombe II 19 Chard II 24
Yeovil II 17 Wellington II 38
Counties 2 Dorset & Wilts Central
Amesbury 15 Corsham 29
Warminster 40 Salisbury II 15
Westbury 14 North Dorset II 30
Wheatsheaf Cabin Crew 29 Melksham 30
Counties 2 Dorset & Wilts North
Calne 14 Marlborough II 29
Chippenham II 79 Pewsey Vale 0
Royal Wootton Bassett III vs Minety - postponed
Sutton Benger 18 Devizes II 7
Counties 2 Dorset & Wilts South
Bournemouth III 21 East Dorset Dockers 38
Weymouth & Portland 15 Oakmeadians 10
Wimborne II 17 Lytchett Minster 34
Counties 3 Dorset & Wilts Central
Bath Saracens vs Sherborne II - awarded to Sherborne II
Combe Down II 41 Trowbridge III 5
Warminster II 40 Melksham II 10
Counties 3 Dorset & Wilts North
Chippenham III 53 Supermarine 0
Colerne 3 Minety II 12
Cricklade 31 Royal Wootton Bassett IV 17
Counties 3 Dorset & Wilts South
Dorchester II 32 Poole 5
East Dorset Dockers II vs Ellingham & Ringwood II- awarded to Ellingham & Ringwood II
Salisbury III 15 Oakmeadians II 84
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.