CORNWALL CRICKET free to see fixtures 2022

SATURDAY JUNE 25, 2022CornwallCricket portrait
* weather permitting    

Bond Timber Cornwall Cricket League

ECB Cornwall Premier  (1.00pm)

Camborne v Werrington 

Hayle v Penzance

St Just v St Austell     

Truro v Redruth 

Wadebridge v Callington 



County Division 1 (1.00pm)

Callington 2 v Helston

Grampound Road v Paul

Mullion v Beacon

Newquay v St Erme

Redruth 2 v Falmouth

Werrington 2 v Lanhydrock



Division 2 East (1.00pm)

Bude v Callington 3

Holsworthy v Roche

Menheniot Looe v Grampound Rd 2

South Petherwin v Tideford

St Austell 2 v Tintagel

St Blazey v Wadebridge 2



Division 2 West (1.30pm)

Barripper v Veryan

Mount Ambrose v St Gluvias

Mt Hawke & Porthtowan v Camborne 2

Penzance 2 v St Ives

Perranporth v St Just 2

Stithians v Truro 2



Division 3 East (1.00pm)

Ladock v Bugle

Lanhydrock 2 v St Austell 3

Luckett v Werrington 3

Roche 2 v Launceston

St Minver v Boconnoc

St Neot v Newquay 2



Division 3 West (1.30pm)

Beacon 2 v Ludgvan

Constantine v Hayle 2

Falmouth 2 v Wendron

Helston 2 v Mullion 2

Redruth 3 v Gulval

St Buryan v Perranarworthal



Division 4 East (1.00pm)

Buckland Mon v Menheniot Looe 2

Grampound Rd 3 v St Blazey 2

Launceston 2 v South Petherwin 2

Liskeard v Saltash St Stephens

Wadebridge 3 v Bude 2





Division 4 West (1.30pm)

Leedstown v Mt Hawke & Porthtowan 2

Paul 2 v Stithians 2

Perranarworthal 2 v Mount Ambrose 2

St Erme 2 v Praze

St Just 3 v Gerrans

St Newlyn East v Truro 3



Division 5 East  (1.00pm)

Boconnoc 2 v St Stephen

 Duloe v Roche 3

 Foxhole v St Neot 2

 Tideford 2 v St Minver 2

 Tintagel 2 v Newquay 3

 Werrington 4 v Holsworthy 2





Division 5 West  (1.30pm)

Camborne 3 v Barripper 2

Falmouth 3 v St Just 4

Gulval 2 v Helston 3

Porthleven  v Constantine 2

St Gluvias 2 v Crofty Holman

St Ives 2 v Perranporth 2



Division 6 East (1.00pm)

Lanhydrock 3 v Ladock 2

Newquay 4 v Menheniot Looe 3

Saltash St Stephens 2 v Gunnislake

St Austell 4 v Grampound Rd 4

St Stephen 2 v Launceston 3



Division 6 Central (1.30pm)

Mawnan v Perranarworthal 3

 St Day v Falmouth 4

 Truro 4 v Redruth 4



Division 6 West (1.30pm)

Penzance 3 v Hayle 3

Rosudgeon v Camborne 4

Wendron 2 v Troon



Sunday 26 June

NCCA Trophy Group 2

Devon v Cornwall  at Sidmouth (11.00am)



Royal London Club Championship Round 3 Replay

Penzance v Bridgwater (1.00pm)



Division 6 Central

St Erme 3 v Perranporth 3  (1.30pm)



Monday 27 June

Mining Division Evening League (6.15pm)

Seaview OB v Porthleven



Isaac Foot Cup Round 2 at Callington CC (6pm)

Cheesewring +40 v Werrington 3 +20



Tuesday 28 June

Mining Division Evening League (6.15pm)

Beacon v Wendron

Mt Hawke & Porthtowan v Perranporth

Troon v Camborne SOM

   

West Penwith Evening League

Peter George Memorial Cup Match 2 (6.30pm)

Hayle Gulval

Paul St Buryan

Rosudgeon Ludgvan

St Ives St Just



East Cornwall Evening League (6.15pm)

Callington/G’lake v Lewdown 

St Austell v Tideford



Wednesday 29 June 

Clive Rosevear Insurance Hawkey Cup Final at St Austell CC 

St Austell v Werrington (6.00pm)



Mining Division Evening League (6.15pm)

Constantine v St Gluvias

Cowethas Crusaders v Methigion

Falmouth v Mount Ambrose

Mullion v Helston

Perranarworthal v Pendennis Shipyard

Stithians v Mawnan



East Cornwall Evening League (6.15pm)

South Petherwin v Luckett

Wadebridge v St Neot



St Newlyn East Evening League (6.15pm)

Foxhole v St Erme Spitfires

Gorran v Grampound Road

Ladock v Pencarrow

St Erme v St Newlyn East

• if you spot a mistake in fixtures - we make them - please let us know via twitter @swsportsnews 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok